Wyszukaj na stronie:

Biuro

pon – pt: 8:00 – 18:00

+48 22 858 78 78

Serwis

pon-pt: 8:00 – 17:00

+48 22 858 78 92

Analizatory do pomiaru lotnych związków organicznych (czyli sumy węglowodorów) pracują w oparciu o ciągłą detekcję płomieniowo-jonizacyjną (FID). Metoda wymaga dostarczenia z zewnątrz paliwa i powietrza potrzebnego do spalania węglowodorów. W zależności od składu badanego gazu stosowane są różne układy poboru próbki. Układ może funkcjonować zarówno w wersji stacjonarnej jak i przenośnej.

 

Akcesoria do analizatorów LZO

Schemat układu pomiarowego z analizatorem FID

Rurki probiercze wykonane z różnych materiałów w zależności od zastosowania, temperatury i składu gazu badanego. Długość i średnica na życzenie użytkownika. Akcesoria do analizatorów LZO
Kiedy istnieje możliwość wystąpienia kondensacji wilgoci już w punkcie poboru stosowane są rurki probiercze grzane do 180 °C. Tego typu rurki współpracują z sondami przenośnymi PSP 4000H. Akcesoria do analizatorów LZO
Do najbardziej wymagających zastosowań, do poboru próbek gazów silnie zapylonych wykorzystywana jest przenośna sonda PSP 4000H. Jej zaletami są lekka, kompaktowa budowa i funkcjonalność. Wbudowany grzany element filtracyjny zapobiega wystąpieniu kondensacji w gazie procesowym. W zależ?ności od składu i temperatury gazu mo?na zastosować ró?ne typy rurek probierczych. Akcesoria do analizatorów LZO
W przypadku poboru gazu zapylonego konieczne jest użycie grzanych filtrów. W zależności od rodzaju gazu wkłady filtracyjne charakteryzują się różną porowatością (np. 2 czy 5 mm) oraz wykonane mogą być z różnych materiałów. Akcesoria do analizatorów LZO
Węże grzane z wbudowanymi filtrami pyłowymi zapobiega kondensacji węglowodorów podczas transportu próbek gazu do analizatora. Zbudowany jest z wewnętrznego przewodu z PTFE i płaszcza grzejnego zintegrowanego z końcówkami. Do węża może być bezpośrednio podłączona rurka probiercza. Na zdjęciu obok pokazany jest wąż grzany firmy JCT ze zintegrowanym filtrem pyłowym. Akcesoria do analizatorów LZO
Do funkcjonowania analizatorów sumy węglowodorów typu FID konieczne jest ciągłe zasilanie analizatora w wodór lub mieszankę wodoru z helem.
Do dwupunktowej kalibracji niezbędne są następujące gazy:

 • azot lub powietrze syntetyczne – do kalibracji punktu zerowego
 • propan (80 ppm w powietrzu syntetycznym) – do kalibracji zakresu
Akcesoria do analizatorów LZO
Butle posiadają zamontowane reduktory ciśnienia pozwalają na uzyskanie właściwego ciśnienia gazów wymaganego przez analizator. Akcesoria do analizatorów LZO

 

 

Posiadamy w ofercie szereg różnego rodzaju asortymentu do pomiaru barwy zarówno ciał stałych jak i substancji płynnych. Nasze urządzenia w postaci zaawansowanych spektrokolorymetrów mają możliwość pomiaru barwy w wielu skalach, między innymi takich jak: FAC, Gardnera, Saybolta, skala jodowa, skala miodowa, Pt-Co Hazena, jak i pozwalają na wytyczenie własnej skali użytkownika na podstawie zadanego wzorca. Analizatory te często wykorzystywane są przez pełen przekrój różnego rodzaju przemysłu:

Przemysł spożywczy – pomiar barwy olejów spożywczych, pomiar barwy łoju (tłuszczy zwierzęcych);
Laboratoria syntezy organicznej – pomiar barwy rozpuszczalników;
Produkcja – pomiar barwy wosku do świec.

Spektrokolorymetry występują zarówno w wersji z termostatowanym gniazdem na kuwety – do próbek wymagających utrzymania podwyższonej temperatury (nawet do 95oC) w trakcie pomiaru barwy jak i w wersji podstawowej – bez grzałki termostatującej.
W ofercie posiadamy także prostsze urządzenia tzw. komparatory barwy, które umożliwiają wizualne porównywanie próbek przy pomocy dysków barwnych.

Analizator azotu metodą Dumasa NDA 702 Dual Carrier Gas, to wszechstronny analizator białek/azotu z dostępem do Chmury, zdolny do precyzyjnej analizy azotu i oznaczania białka przy użyciu helu lub argonu jako gazu nośnego.

NDA 702 jest zasilany przez oprogramowanie DUMASoftTM i wytwarza wyniki N/Protein w zaledwie 3 do 4 minut całkowicie bez nadzoru. Jest znacznie szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy, niż tradycyjny system Kjeldahla.

NDA 702 to bezpieczny analizator, który nie wymaga niebezpiecznych chemikaliów ani czasochłonnych etapów analizy, wystarczy przygotować próbkę i odejść!

NDA 702 umożliwia jednoczesne ładowanie różnych matryc próbek stałych, półstałych i ciekłych.

Analizator elementarny VELP NDA 702 został zaprojektowany do pracy 24/7, 365 dni w roku z szybką i łatwą rutynową konserwacją.

Autosampler jest dostarczany z dyskiem o 30 pozycjach i może być rozbudowany do 117 próbek.

Najniższa na rynku wartość LOD wynosząca 0,001 mgN z helem oraz RSD niższa niż 0,5% (EDTA) zapewniają wysoką precyzję wyników i doskonałą odtwarzalność.

NDA 702 analizuje próbki o wadze do 1 g i redukuje koszty operacyjne dzięki technice VELP i oryginalnym materiałom eksploatacyjnym o przedłużonej żywotności.
Ponadto NDA 702 pozwala na redukcję kosztów związanych z dostępnością helu, dzięki możliwości wyboru Argonu.

ZALETY:
-urządzenie pracuje bez gazu referencyjnego, zapewniając dokładność i precyzję,
-bardzo niskie zużycie tlenu dzięki zoptymalizowanemu spalaniu,
-bezobsługowy pochłaniacz usuwa 99% wody, redukując koszty środków chemicznych,
-łatwy w instalacji i niezwykle kompaktowy, co pozwala zaoszczędzić miejsce w laboratorium.

NDA 702 dzięki możliwości podłączenia do VELP Ermes pozwala na skrócenie rutynowych czynności dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym analizatora elementarnego, gdziekolwiek jesteś, w dowolnym czasie.

NDA 702 jest przeznaczony do pracy ciągłej z w pełni zautomatyzowanymi procesami, VELP Ermes pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami, materiałami eksploatacyjnymi, procesami roboczymi oraz wpływa na radykalne skrócenie czasu diagnostyki w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług przy maksymalnym bezpieczeństwie danych i ich ochronie.

Natychmiastowe powiadomienia i alerty pozwolą Ci być zawsze poinformowanym o statusie Twojej analizy, a dzięki zdalnemu przerywaniu będziesz miał całkowitą kontrolę nad procesami zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

AF 710 to wizualny kolorymetr jest przeznaczony do wyrażenia koloru w skali kolorów AOCS-Tintometer® za pomocą filtrów szklanych Lovibond® . Skala kolorów AOCS-Tintometer® to specjalna czerwono-żółta wersja skali Lovibond® RYBN wykorzystująca czerwoną skalę AOCS-Tintometer® (która nie jest tym samym, co standardowa czerwona skala Lovibond®). AF 710-3 jest przystosowany do specjalnych szklanych probówek z płaskim dnem, określonych w oficjalnej metodzie Cc 13b-45 firmy AOCS, które są oznaczone w celu wskazania kolumny oleju 1/2″, 1″ i 5¼”.

 

NAZWA ZASTOSOWANIE NR KATALOGOWY
AF710-3 Oleje jadalne i tłuszcze, chemia gospodarcza, produkty petrochemiczne i woski 107103

 

Analizator biochemiczny 2500 firmy YSI, to ekonomiczna wersja analizatora 2900D przeznaczona do badania glukozy i mleczanu. 

YSI zyskało reputację złotego wzorca w dziedzinie bioanalitycznych urządzeń z bardzo dokładnymi sensorami i szybkimi wynikami.

•Wyniki specyficzne dla danego parametru w czasie 60 sekund lub krótszym
•Opatentowane, niezmienne elektrody enzymatyczne
•Unikalny układ płynów odporny na zatykanie
•Wiarygodna technologia pomiarowa
•Zautomatyzowana obsługa próbek
•Analizator YSI 2500 jest wyposażony w intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, port USB do pobierania danych oraz możliwość pomiaru próbek z różnych pojemników na próbki, w tym z płytek 96-dołkowych i probówek mikrowirówkowych.

Zalety:

 • Wyniki są specyficzne dla danego parametru, nawet w przypadku złożonych prób
 • Wynik otrzymuje się w ciągu 60 sekund
 • Bezpośredni odczyt wyniku w jednostkach stężenia, bez konieczności dalszych przeliczeń
 • Wyniki automatycznie zapisywane są w bazie danych
 • Możliwość zaprogramowania wybranych języków: angielski, chiński, francuski, hiszpański, portugalski, niemiecki, koreański, włoski
 • Możliwość zastosowania różnorodnych probówek
 • Możliwość transferu danych z analizatora (opcja)
 • Intuicyjny, graficzny wyświetlacz z dotykowym ekranem
 • Port USB
 • Przejrzyste menu
 • Ergonomiczny design oszczędza miejsce w laboratorium
 • Przyjazna technologia analiz, w przeciwieństwie do chromatografii nie wymaga stosowania agresywnych roztworów do oznaczeń
 • Unikalna technika strumieniowa oraz specjalnie zaprojektowana komora pomiarowa zapobiegają blokowaniu przepływu próbki nawet w przypadku prób o wysokiej gęstości

 

 

 

Analizator węgla i azotu CN 802, to niezawodny i elastyczny analizator spalania, który pracuje zgodnie z oficjalnymi metodami referencyjnymi do oznaczania węgla i azotu w wielu sektorach przemysłu, takich jak: rolnictwo, ochrona środowiska, żywność i pasze oraz chemia.

CN 802 jest zasilany przez oprogramowanie CNSoftTM i bez nadzoru generuje w ciągu 5 minut wyniki:
-Całkowity węgiel – TC
-Całkowity węgiel organiczny i nieorganiczny (po zakwaszeniu) – TOC, TIC
-Azot całkowity – TN
-Stosunek C/N

CN 802 jest bezpiecznym analizatorem, który nie wymaga stosowania niebezpiecznych chemikaliów ani czasochłonnych etapów analizy.

Za pomocą CN 802 można jednocześnie ładować różne typy próbek stałych, półstałych i ciekłych.
Detekcja węgla w zakresie ppm – 150 mgC, najniższa na rynku wartość LOD azotu 0.001 mgN z helem oraz RSD niższe niż 0.5% (EDTA) zapewniają wysoką precyzję wyników i doskonałą odtwarzalność.

Analizator elementarny VELP CN 802 został zaprojektowany do pracy 24/7, 365 dni w roku z szybką i łatwą konserwacją. Dostarczany jest z dyskiem o 30 pozycjach i może być rozbudowany do 117 próbek.

CN 802 analizuje próbki o wadze do 1 g i redukuje koszty eksploatacji dzięki technologii VELP oraz oryginalnym materiałom eksploatacyjnym o przedłużonej żywotności.
Ponadto CN 802 pozwala na redukcję kosztów związanych z dostępnością helu dzięki możliwości wyboru Argonu. Selektywny wykrywacz NDIR jest bezobsługowy i odczytuje tylko zawartość węgla.

ZALETY:
-CN 802 LoGasTM TCD pracuje bez gazu referencyjnego, zapewniając dokładność i precyzję,
-bardzo niskie zużycie tlenu dzięki zoptymalizowanemu spalaniu,
-bezobsługowa, fizyczna blokada  DriStepTM, usuwa 99% wody, redukując koszty środków chemicznych,
-urządzenie jest łatwe w instalacji i niezwykle kompaktowe, co pozwala zaoszczędzić miejsce w laboratorium.

Możliwości podłączenia CN 802 do VELP Ermes pozwala ograniczyć rutynowe czynności, dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym analizatora elementarnego, gdziekolwiek jesteś, w dowolnym czasie.

CN 802 jest przeznaczony do pracy ciągłej z w pełni zautomatyzowanymi czynnościami. VELP Ermes pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami, materiałami eksploatacyjnymi, procesami roboczymi oraz wpływa na wyraźne skrócenie czasu diagnostyki w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług przy ich maksymalnym bezpieczeństwie danych i ochronie.

Natychmiastowe powiadomienia i alerty pozwolą Ci być zawsze na bieżąco ze statusem Twojej analizy, a dzięki zdalnemu przerywaniu będziesz miał całkowitą kontrolę nad procesami zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

Zwiększ zyski dzięki procesowi pomiaru ciśnienia pary Reida i automatycznemu nasycaniu próbki powietrzem!

Seria ABB RVP4500 precyzyjnie mierzy ciśnienie pary Reida, w całym zakresie benzyn i ich surowców. Seria RVP4500 oferuje prostą, niezawodną, kompaktową i jednomodułową konstrukcję, która wymaga jedynie minimalnej współpracy z operatorem, minimalnej konserwacji oraz nie wymaga kalibracji. Każda analiza jest zatwierdzana przez autodiagnostykę.

 

Charakterystyka ogólna

•Mikroprocesor oparty na pojedynczym komputerze pokładowym;
•Konstrukcja jednokomorowa;
•Przybliżony czas cyklu 7,5 minuty;
•Zakres pomiarowy – 0 – 20 psi;
•Mała objętość próbki – 2,5 ml;
•Odporność na eksplozję;
•Powtarzalność, odtwarzalność i dokładność;
•Wymagają minimalnego udziału operatora;
•Urządzenie sprawdza poprawność działania poprzez autodiagnostykę;
•Mała, kompaktowa konstrukcja.

 

Informacje dodatkowe

·RVP4500 0-20 psi – Benzyna

·RVP4501 0-90 psi – Benzyna

·RVP4503 0-30 psi – Benzyna

·RVP4510 0-25 psi – olej łupkowy

·RVP4540 0-225 psi – LPG, NGL

·RVP4550 0-20 psi – benzyna z nasyconym powietrzem

Urządzenie do destylacji z parą wodną zaprojektowane do oznaczania zawartości azotu i białka metodą Kjeldahla. Aparat wykonany z polimeru, wysoce odpornego materiału odpornego na korozję, z wbudowanym generatorem pary wodnej i opatentowaną chłodnicą tytanową.

Aparat destylacyjny Kjeldahla UDK 129 pracuje automatycznie, po wybraniu opcji dodawania wodorotlenku sodu i czasu destylacji za pomocą wyświetlacza LCD w celu uzyskania wiarygodnych i dokładnych wyników. Pompy o wysokiej precyzji zapewniają stałe, dokładne dozowanie substancji, a woda chłodząca jest automatycznie wyłączana podczas przerw, co zmniejsza jej zużycie.

UDK 129 posiada wiele funkcji, które zapewniają wydajną i niezawodną destylację, znacznie przekraczającą oczekiwania wobec zwykłego urządzenia klasy podstawowej.

Urządzenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewniając maksymalną ochronę użytkownika: zastosowanie innowacyjnego systemu pozwala na całkowicie bezpieczne umieszczenie probówki oraz zastosowanie probówek o różnych rozmiarach.

Firma VELP Scientifica opracowała i opatentowała innowacyjny skraplacz tytanowy, który zapewnia wysoką wydajność i znaczną oszczędność wody (od 0,5 l/min przy 15 °C – 1 l/min przy 30 °C) przy minimalnej eksploatacji.
Tytanowy skraplacz zapewnia, że temperatura destylatu zawsze pozostaje poniżej bezpiecznej wartości progowej (35 °C), jak wskazano w metodzie Kjeldahla, bez utraty azotu.

Opatentowana wytwornica pary stosowana w aparatach destylacyjnych UDK Kjeldahl oferuje wyjątkową wydajność, będąc rozwiązaniem unikalnym.
Termostat zapewnia prawidłowe działanie wytwornicy pary, eliminuje ryzyko dla użytkownika i gwarantuje bezpieczne warunki pracy.
Wysoki poziom precyzji i dokładności zapewnia prawidłowe i szczegółowe wyniki bez żadnych wycieków nawet po intensywnym użytkowaniu.

•Szybki czas ponownego nagrzewania
•Całkowite bezpieczeństwo: brak ciśnienia wewnętrznego
•Niska dyspersja termiczna
•Duża powtarzalność
•Wysoka wydajność i odporność
•Bezobsługowa platforma
•Termostat bezpieczeństwa
•Pracuje z wodą dejonizowaną

Urządzenie do hydrolizy HU 6 firmy VELP Scientifica jest idealnym rozwiązaniem do przygotowywania próbek przed zastosowaniem ekstrakcji rozpuszczalnikowej. Urządzenie oznacza całkowitą zawartość tłuszczu, w celu uwolnienia cząsteczek gotowych do przeprowadzenia ekstrakcji.

Procedura ta, jest wymagana w wielu oficjalnych metodach AOAC, do oznaczania zawartości tłuszczu w próbkach żywności, takich jak: mięso, ser, owoce morza, czekolada, mąki zbożowe, itp.

HU 6 przeprowadza hydrolizę w sposób całkowicie bezpieczny i obsługuje jednocześnie 6 próbek, co znacząco wpływa na wydajność pracy.

Szybka i bezpieczna hydroliza

Próbki ogrzewane są w aluminiowym bloku grzejnym, zapewniającym jednorodność termiczną. Hydrolizę przeprowadza się w środowisku kwaśnym (4N kwas solny), a w niektórych przypadkach również w środowisku zasadowym (20% w/v amoniak), przez około 60 minut w temperaturze 170°C. Zhydrolizowana próbka jest następnie filtrowana w szklanym tyglu i przemywana ciepłą, dejonizowaną wodą w celu usunięcia śladów kwasu solnego.
Tygiel szklany zawierający zhydrolizowaną i oczyszczoną próbkę jest suszony, a następnie umieszczany w eksykatorze. W następnym etapie, tygiel jest przenoszony bezpośrednio do urządzenia SER 158 i SER 148 Solvent Extraction Unit, co zapewnia dokładność wyników.
Urządzenie HU 6 jest wyposażone w pompę próżniową, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki redukcji oparów kwasu.