Systemy i aplikacje przemysłowe

Branże

Zastosowania:

Sterylizacja tlenkiem etylenu (EO) – monitorowanie, walidacja


Wraz z rozwojem medycyny, techniki medycznej pojawia się w codziennym użyciu coraz więcej zaawansowanych technologicznie materiałów, dla których jedyną bezpieczną metoda sterylizacji jest metoda niskotemperaturowa. Takie kryteria spełnia sterylizacja tlenkiem etylenu gdzie maksymalna temperatura nie przekracza 60 C. Tlenek etylenu jest to bezbarwny, toksyczny, palny w niskich temperaturach gaz o eterycznym zapachu, który posiada wysokie własności biobójcze oraz penetrujące między innymi gumy czy tworzywa sztuczne. Nie występują w tym przypadku ograniczenia związane ze kształtem, średnicą otworów i długości narzędzi. Sterylizacja tlenkiem etylenu nie powoduję utleniania w przeciwieństwie np. do sterylizacji za pomocą nadtlenku wodoru. Jest w pełni bezpieczną metodą dla wszystkich urządzeń wrażliwych na wysoka temperaturę i wilgotność np. endoskopów.

Ponieważ tlenek etylenu jest bardzo toksycznym gazem wszystkie sterylizatory i procesy powinny podlegać ciągłej i częstej kontroli oraz procesowi walidacji. Walidacja i rutynowa kontrola procesu zostały opisane w normie ISO PN-EN11135 a sam proces sterylizacji powinien przebiegać zgodnie z zaleceniami normy PN-EN1422.

W niniejszym folderze chcielibyśmy przedstawić Państwu nasze spojrzenie na to jak można monitorować i walidować proces sterylizacji tlenkiem etylenu oraz jakie oferujemy do tego narzędzia.

Pobierz folder – stryl_eto_2020

Sterylizacja tlenkiem etylenu (EO) – monitorowanie, walidacja zastosowania:

Sektor medyczny i farmaceutyczny

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego systemu, skontaktuj się z nami: