OMC Envag

     Wyszukaj na stronie:

Biuro

pon – pt: 8:00 – 18:00

+48 22 858 78 78

Serwis

pon-pt: 8:00 – 16:00

+48 22 858 78 92

Systemy i aplikacje przemysłowe

Zastosowania:


Branże

Spektrofotometria

Spektrofotometria w zakresie promieniowania widzialnego (VIS) i nadfioletu (UV) jest metodą analityczną, wykorzystującą zjawisko pochłaniania fal świetlnych w ośrodkach o różnej strukturze i gęstości. Z tego względu spektrofotometria zastosowanie znajduje przede wszystkim w chemii analitycznej, biologii, medycynie oraz różnego typu badaniach materiałowych.

Spektrofotometria UV VIS zastosowanie w sektorze przemysłowym znajduje głównie w analizie jakości wody i ścieków, analizie barwy, pomiarze stężenia próbek czy oznaczaniu wartości śladowych oraz oznaczaniu czystości głównego składnika. Nie są to jedyne zastosowania - jeśli chodzi o metodę UV VIS spektrofotometria jest również wykorzystywana m.in. w farmaceutyce, materiałoznawstwie, biotechnologii oraz podczas przeprowadzania pomiarów związanych z kontrolą bezpieczeństwa żywności.

W ofercie posiadamy szeroką gamę specjalistycznych spektrofotometrów jedno- i dwuwiązkowych, zarówno w wersjach stacjonarnych, jak i przenośnych. Wszystkie dostępne u nas spektrofotometry to urządzenia najwyższej klasy, zgodne z obowiązującymi normami i przepisami oraz spełniające najbardziej rygorystyczne normy jakościowe. W naszej ofercie znajdą Państwo spektrofotometry takich producentów jak Lovibond, PG Instruments oraz HACH.

OMC Envag - niezawodne i precyzyjne spektrofotometry dla przemysłu

Jesteśmy polską firmą inżyniersko-handlową, która od 30 lat jest obecna na rynku jako godny zaufania partner biznesowy o stabilnej pozycji i ugruntowanej renomie. Zajmujemy się przede wszystkim sprzedażą, projektowaniem, doborem, montażem oraz uruchamianiem najwyższej klasy urządzeń i systemów kontrolno-pomiarowych uznanych producentów krajowych i zagranicznych. Naszym klientom udostępniamy również doskonale wyposażoną bazę serwisową na terenie całego kraju, a także profesjonalne doradztwo i fachowe wsparcie na każdym etapie współpracy. Spektrofotometry to jedynie mała część asortymentu OMC Envag, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.


Spektrofotometry i mierniki odbicia serii RT firmy Lovibond Tintometer

Seria kompaktowych, lekkich i łatwych w użyciu spektrofotometrów, które dzięki tym właściwościom mogą być stosowane zarówno jako urządzenia stacjonarne jak i przenośne.

Przenośne spektrofotometry serii RT firmy Lovibond Tintometer

Przenośne spektrofotometry zapewniające idealne możliwości pomiaru koloru w dowolnym miejscu.

Stacjonarny spektrofotometr RT 650 firmy Lovibond Tintometer

Spektrofotometry stacjonarne RT 650 zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szybkich, precyzyjnych i dokładnych informacji o pomiarze kolorów w szerokim zakresie produktów.

Spektrofotometr do pomiaru barwy Model Fx firmy Lovibond Tintometer

Urządzenie przeznaczone do dokładnego pomiaru koloru olejów jadalnych w odpowiedniej temperaturze.

Lovibond XD 7000 (VIS) i XD 7500 (UV-VIS) – spektrofotometry stacjonarne

Najnowsza seria jednowiązkowych spektrofotometrów XD 7000 (VIS) i XD 7500 (UV-VIS) przeznaczonych do analiz wody i ścieków.

PG Instruments UV-VIS T110+ i T112+ – spektrofotometry dwuwiązkowe

Seria spektrofotometrów T110+/ T112+ z technologią podwójnego monochromatora, która sprawia, że urządzenia te odnalazły swe zastosowanie w niemalże wszystkich obszarach spektroskopii UV-VIS.

Hach DR1900 – spektrofotometr przenośny VIS

Przenośny, niezawodny spektrofotometr idealny do pomiarów parametrów chemicznych wody w terenie i w laboratorium.

Hach DR 3900 – spektrofotometr VIS

Nowoczesny spektrofotometr DR 3900 VIS z technologią RFID (Radiowy System Automatycznej Identyfikacji) umożliwiającą błyskawiczną identyfikację próbek, aktualizację danych.

Hach DR 6000 – spektrofotometr UV-VIS

Spektrofotometr UV-VIS zapewnia najwyższą wydajność zarówno do rutynowych zadań w laboratorium jak i do wymagających zastosowań fotometrycznych.

Zobacz również: