Wyszukaj na stronie:

Biuro

pon – pt: 8:00 – 18:00

+48 22 858 78 78

Serwis

pon-pt: 8:00 – 17:00

+48 22 858 78 92

Zastosowanie w sondach AQUALABO inteligentnych cyfrowych sensorów pomiarowych, umożliwia zapamiętywanie danych oraz kalibracji w czujnikach, co pozwala na szybkie użycie w terenie, bez konieczności re-kalibracji.

Ze względu na standardowy sposób komunikacji RS485, sondy AQUALABO przystosowane są do współpracy z zewnętrznymi urządzeniami, w tym automatami do poboru prób 6712, Avalanche oraz przepływomierzami do ścieków Signature, 2100 firmy Teledyne Isco. Umożliwiają stworzenie kompletnego systemu monitoringu ścieków. W połączeniu z samplerem lub przepływomierzem, zbieranie i obróbkę danych umożliwia oprogramowania Flowlink®.

Sonda PHEHT realizuje pomiar parametrów fizykochemicznych tj.: temperatura, pH oraz redox w ciekach i zbiornikach naturalnych o przewodności od 20µS/cm do 2000µS/cm oraz ściekach o konduktywności powyżej 200mS/cm. Zastosowanie czujnika referencyjnego Plastogel® PONSEL o wydłużonej żywotności znacząco wydłużyło czas pracy sondy bez potrzeby wymiany elektrod. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wykorzystywania sondy do pomiarów w ściekach surowych.

Sonda C4E wykorzystuje do pomiaru system 4 elektrod: pary elektrod grafitowych – pomiarowych, oraz pary elektrod platynowych regulujących napięcie przykładane do elektrod grafitowych, zapobiegające osadzaniu się zanieczyszczeń.

 

ZALETY:

  • Możliwość współpracy z urządzeniami firmy Teledyne ISCO tj.: automaty do poboru prób ISCO 6712/Avalanche oraz przepływomierze ISCO Signature, 2100.
  • Niewielki rozmiar urządzenia (średnica ok. 2,5cm, długość 16 / 20 cm).
  • Możliwość współpracy z czytnikiem danych ODEON lub komputerem PC. Oprogramowanie CLASENS lub Flowlink.
  • Elektrody są łatwo wymienialne w warunkach polowych.
  • Wysoka dokładność pomiarowa.