Wyszukaj na stronie:

Biuro

pon – pt: 8:00 – 18:00

+48 22 858 78 78

Serwis

pon-pt: 8:00 – 17:00

+48 22 858 78 92

Analizator NDA 701 to innowacyjne rozwiązanie firmy VELP w zakresie oznaczania azotu i białek, przy wykorzystaniu metody DUMAS‘a (analizy spaleniowej). Zapewnia doskonałą dokładność zarówno dla próbek stałych i ciekłych. Umożliwia przeprowadzanie wyjątkowo dokładnych analiz o bardzo niskim zakresie oznaczalności (0,003 mg N) i z wyjątkową powtarzalnością. Niskie odchylenie standardowe względne gwarantuje pewność wyników analiz, wysoką powtarzalność i jakość wyników. W metodzie DUMAS próbka zamknięta w kapsułce jest spalana w wysokiej temperaturze w obecności katalizatora w kontrolowanej atmosferze tlenu. Produkty spalania: CO2, H2O, NOx, przechodzą przez piec redukcyjny, gdzie NOx są redukowane do N2. H2O i CO2 są odseparowywane, a azot cząsteczkowy jest mierzony w detektorze termokonduktanycjnym (TCD). Cała procedura zajmuje od 3-4 minut.
W celu zmaksymalizowania dokładności wyników analiz, próbki należy poddać odpowiedniej homogenizacji.

Zalety:

 • W pełni zautomatyzowany: bezobsługowy, niewymagający specjalistycznego przygotowania użytkownika
 • Elastyczny i wszechstronny: odpowiedni dla każdego rodzaju próbek
 • Wysokowydajny: utrzymujący parametry
 • Umiarkowany koszt eksploatacji
 • Dzięki zastosowaniu technologii TEMS urządzenie oszczędza:
  Czas (TIME)  – wyjątkowo szybka analiza w ciągu 3-4 minut
  Energię (ENERGY)  – niski pobór energii dzięki doskonałej konstrukcji
  Koszt (MONEY) – niski koszt pojedynczej analizy, niskie zużycie gazu i odczynników (LoGasTM i DriStepTM)
  Powierzchnię (SPACE) – wykonywanie całej analizy przy pomocy jednego, małego urządzeń
 • Urządzenie jest przystosowane do pracy 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu
 • Wymaga minimum zabiegów konserwacyjnych, pracuje bezpiecznie bez stosowania niebezpiecznych odczynników
 • Zoptymalizowany czas zużycia elementów wymiennych w połączeniu z krótkim czasem potrzebnym na ich wymianę zwiększa korzyści ze stosowania tego rewolucyjnego urządzenia
 • Oprogramowanie zapewniającym wizualizację najważniejszych informacji
 • Autosampler mieszczący do 30 próbek (z możliwością rozbudowy do 116) zarówno dla próbek stałych jak i ciekłych, umieszczanych
  w cienkich kapsułkach z folii cynowej
 • Urządzenie dostarczane jest z zapasem materiałów eksploatacyjnych gotowych do natychmiastowego użycia, wystarczających na 400 analiz.

 

Analizator azotu metodą Dumasa NDA 702 Dual Carrier Gas, to wszechstronny analizator białek/azotu z dostępem do Chmury, zdolny do precyzyjnej analizy azotu i oznaczania białka przy użyciu helu lub argonu jako gazu nośnego.

NDA 702 jest zasilany przez oprogramowanie DUMASoftTM i wytwarza wyniki N/Protein w zaledwie 3 do 4 minut całkowicie bez nadzoru. Jest znacznie szybszy, łatwiejszy i bezpieczniejszy, niż tradycyjny system Kjeldahla.

NDA 702 to bezpieczny analizator, który nie wymaga niebezpiecznych chemikaliów ani czasochłonnych etapów analizy, wystarczy przygotować próbkę i odejść!

NDA 702 umożliwia jednoczesne ładowanie różnych matryc próbek stałych, półstałych i ciekłych.

Analizator elementarny VELP NDA 702 został zaprojektowany do pracy 24/7, 365 dni w roku z szybką i łatwą rutynową konserwacją.

Autosampler jest dostarczany z dyskiem o 30 pozycjach i może być rozbudowany do 117 próbek.

Najniższa na rynku wartość LOD wynosząca 0,001 mgN z helem oraz RSD niższa niż 0,5% (EDTA) zapewniają wysoką precyzję wyników i doskonałą odtwarzalność.

NDA 702 analizuje próbki o wadze do 1 g i redukuje koszty operacyjne dzięki technice VELP i oryginalnym materiałom eksploatacyjnym o przedłużonej żywotności.
Ponadto NDA 702 pozwala na redukcję kosztów związanych z dostępnością helu, dzięki możliwości wyboru Argonu.

ZALETY:
-urządzenie pracuje bez gazu referencyjnego, zapewniając dokładność i precyzję,
-bardzo niskie zużycie tlenu dzięki zoptymalizowanemu spalaniu,
-bezobsługowy pochłaniacz usuwa 99% wody, redukując koszty środków chemicznych,
-łatwy w instalacji i niezwykle kompaktowy, co pozwala zaoszczędzić miejsce w laboratorium.

NDA 702 dzięki możliwości podłączenia do VELP Ermes pozwala na skrócenie rutynowych czynności dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym analizatora elementarnego, gdziekolwiek jesteś, w dowolnym czasie.

NDA 702 jest przeznaczony do pracy ciągłej z w pełni zautomatyzowanymi procesami, VELP Ermes pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami, materiałami eksploatacyjnymi, procesami roboczymi oraz wpływa na radykalne skrócenie czasu diagnostyki w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług przy maksymalnym bezpieczeństwie danych i ich ochronie.

Natychmiastowe powiadomienia i alerty pozwolą Ci być zawsze poinformowanym o statusie Twojej analizy, a dzięki zdalnemu przerywaniu będziesz miał całkowitą kontrolę nad procesami zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

 

Analizator węgla i azotu CN 802, to niezawodny i elastyczny analizator spalania, który pracuje zgodnie z oficjalnymi metodami referencyjnymi do oznaczania węgla i azotu w wielu sektorach przemysłu, takich jak: rolnictwo, ochrona środowiska, żywność i pasze oraz chemia.

CN 802 jest zasilany przez oprogramowanie CNSoftTM i bez nadzoru generuje w ciągu 5 minut wyniki:
-Całkowity węgiel – TC
-Całkowity węgiel organiczny i nieorganiczny (po zakwaszeniu) – TOC, TIC
-Azot całkowity – TN
-Stosunek C/N

CN 802 jest bezpiecznym analizatorem, który nie wymaga stosowania niebezpiecznych chemikaliów ani czasochłonnych etapów analizy.

Za pomocą CN 802 można jednocześnie ładować różne typy próbek stałych, półstałych i ciekłych.
Detekcja węgla w zakresie ppm – 150 mgC, najniższa na rynku wartość LOD azotu 0.001 mgN z helem oraz RSD niższe niż 0.5% (EDTA) zapewniają wysoką precyzję wyników i doskonałą odtwarzalność.

Analizator elementarny VELP CN 802 został zaprojektowany do pracy 24/7, 365 dni w roku z szybką i łatwą konserwacją. Dostarczany jest z dyskiem o 30 pozycjach i może być rozbudowany do 117 próbek.

CN 802 analizuje próbki o wadze do 1 g i redukuje koszty eksploatacji dzięki technologii VELP oraz oryginalnym materiałom eksploatacyjnym o przedłużonej żywotności.
Ponadto CN 802 pozwala na redukcję kosztów związanych z dostępnością helu dzięki możliwości wyboru Argonu. Selektywny wykrywacz NDIR jest bezobsługowy i odczytuje tylko zawartość węgla.

ZALETY:
-CN 802 LoGasTM TCD pracuje bez gazu referencyjnego, zapewniając dokładność i precyzję,
-bardzo niskie zużycie tlenu dzięki zoptymalizowanemu spalaniu,
-bezobsługowa, fizyczna blokada  DriStepTM, usuwa 99% wody, redukując koszty środków chemicznych,
-urządzenie jest łatwe w instalacji i niezwykle kompaktowe, co pozwala zaoszczędzić miejsce w laboratorium.

Możliwości podłączenia CN 802 do VELP Ermes pozwala ograniczyć rutynowe czynności, dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym analizatora elementarnego, gdziekolwiek jesteś, w dowolnym czasie.

CN 802 jest przeznaczony do pracy ciągłej z w pełni zautomatyzowanymi czynnościami. VELP Ermes pozwala na zarządzanie wieloma urządzeniami, materiałami eksploatacyjnymi, procesami roboczymi oraz wpływa na wyraźne skrócenie czasu diagnostyki w celu zapewnienia najwyższego poziomu usług przy ich maksymalnym bezpieczeństwie danych i ochronie.

Natychmiastowe powiadomienia i alerty pozwolą Ci być zawsze na bieżąco ze statusem Twojej analizy, a dzięki zdalnemu przerywaniu będziesz miał całkowitą kontrolę nad procesami zapewniając maksymalne bezpieczeństwo.

Urządzenie do destylacji z parą wodną zaprojektowane do oznaczania zawartości azotu i białka metodą Kjeldahla. Aparat wykonany z polimeru, wysoce odpornego materiału odpornego na korozję, z wbudowanym generatorem pary wodnej i opatentowaną chłodnicą tytanową.

Aparat destylacyjny Kjeldahla UDK 129 pracuje automatycznie, po wybraniu opcji dodawania wodorotlenku sodu i czasu destylacji za pomocą wyświetlacza LCD w celu uzyskania wiarygodnych i dokładnych wyników. Pompy o wysokiej precyzji zapewniają stałe, dokładne dozowanie substancji, a woda chłodząca jest automatycznie wyłączana podczas przerw, co zmniejsza jej zużycie.

UDK 129 posiada wiele funkcji, które zapewniają wydajną i niezawodną destylację, znacznie przekraczającą oczekiwania wobec zwykłego urządzenia klasy podstawowej.

Urządzenie spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, zapewniając maksymalną ochronę użytkownika: zastosowanie innowacyjnego systemu pozwala na całkowicie bezpieczne umieszczenie probówki oraz zastosowanie probówek o różnych rozmiarach.

Firma VELP Scientifica opracowała i opatentowała innowacyjny skraplacz tytanowy, który zapewnia wysoką wydajność i znaczną oszczędność wody (od 0,5 l/min przy 15 °C – 1 l/min przy 30 °C) przy minimalnej eksploatacji.
Tytanowy skraplacz zapewnia, że temperatura destylatu zawsze pozostaje poniżej bezpiecznej wartości progowej (35 °C), jak wskazano w metodzie Kjeldahla, bez utraty azotu.

Opatentowana wytwornica pary stosowana w aparatach destylacyjnych UDK Kjeldahl oferuje wyjątkową wydajność, będąc rozwiązaniem unikalnym.
Termostat zapewnia prawidłowe działanie wytwornicy pary, eliminuje ryzyko dla użytkownika i gwarantuje bezpieczne warunki pracy.
Wysoki poziom precyzji i dokładności zapewnia prawidłowe i szczegółowe wyniki bez żadnych wycieków nawet po intensywnym użytkowaniu.

•Szybki czas ponownego nagrzewania
•Całkowite bezpieczeństwo: brak ciśnienia wewnętrznego
•Niska dyspersja termiczna
•Duża powtarzalność
•Wysoka wydajność i odporność
•Bezobsługowa platforma
•Termostat bezpieczeństwa
•Pracuje z wodą dejonizowaną

Urządzenie do hydrolizy HU 6 firmy VELP Scientifica jest idealnym rozwiązaniem do przygotowywania próbek przed zastosowaniem ekstrakcji rozpuszczalnikowej. Urządzenie oznacza całkowitą zawartość tłuszczu, w celu uwolnienia cząsteczek gotowych do przeprowadzenia ekstrakcji.

Procedura ta, jest wymagana w wielu oficjalnych metodach AOAC, do oznaczania zawartości tłuszczu w próbkach żywności, takich jak: mięso, ser, owoce morza, czekolada, mąki zbożowe, itp.

HU 6 przeprowadza hydrolizę w sposób całkowicie bezpieczny i obsługuje jednocześnie 6 próbek, co znacząco wpływa na wydajność pracy.

Szybka i bezpieczna hydroliza

Próbki ogrzewane są w aluminiowym bloku grzejnym, zapewniającym jednorodność termiczną. Hydrolizę przeprowadza się w środowisku kwaśnym (4N kwas solny), a w niektórych przypadkach również w środowisku zasadowym (20% w/v amoniak), przez około 60 minut w temperaturze 170°C. Zhydrolizowana próbka jest następnie filtrowana w szklanym tyglu i przemywana ciepłą, dejonizowaną wodą w celu usunięcia śladów kwasu solnego.
Tygiel szklany zawierający zhydrolizowaną i oczyszczoną próbkę jest suszony, a następnie umieszczany w eksykatorze. W następnym etapie, tygiel jest przenoszony bezpośrednio do urządzenia SER 158 i SER 148 Solvent Extraction Unit, co zapewnia dokładność wyników.
Urządzenie HU 6 jest wyposażone w pompę próżniową, która zapewnia bezpieczeństwo dzięki redukcji oparów kwasu.

Innowacyjne rozwiązanie, całkowicie kontrolowane przez potężne oprogramowanie OXISoft ™, które jest w stanie dostarczyć wysokiej jakości informacji dotyczących stabilności oksydacyjnej w żywności, olejach i tłuszczach. Metoda Oxitest jest oficjalnie uznana za Międzynarodową Standardową Procedurę AOCS Cd 12c-16.
OxiTest przeprowadza analizę całej próbki, bez oddzielania tłuszczu, co wpływa na wiarygodność wyników.

Zastosowanie:

 • żywność
 • oleje
 • tłuszcze

Zalety:

 • przewidywanie okresu trwałości
 • testuje produkt w określonych odstępach czasu; tworzy krzywą eksperymentalną
 • ocena adekwatności warunków przechowywania
 • ocena najlepszego rozwiązania w zakresie opakowań
 • porównanie stabilności oksydacyjnej różnych preparatów do przetworów spożywczych
 • ocena stabilności oksydacyjnej olejów roślinnych różnego pochodzenia
 • ocena skuteczności przeciwutleniaczy
 • informacje na temat utleniania produktów są szczególnie przydatne w przypadku produktów zawierających 2-4% nienasyconych kwasów tłuszczowych
 • badanie stabilności oksydacyjnej przychodzących surowców i wychodzących produktów gotowych
 • intuicyjne oprogramowanie OXISoft ™
 • nadciśnieniowy zawór bezpieczeństwa
 • alarmy informujące o uszkodzeniu sondy i przekroczeniu temperatury
 • brak potrzeby przygotowywania próbki
 • podwójne komory do podwójnej lub równoległej analizy
 • możliwość zarządzania maksymalnie 4 OxiTestami za pomocą tego samego oprogramowania
 • dane zapisywane w bazie danych
 • eksport danych przez port USB na pendrive lub PC
 • dane wyjściowe zapisywane w formacie .xls, .txt i .csv w celu dopasowania do systemów raportujących
 • niezniszczalne tytanowe uchwyty na próbki i komory
 • hermetycznie zamknięte komory
 • podłączenie aparatu do Chmury z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa
 • monitorowanie i powiadamianie w czasie rzeczywistym za pośrednictwem platformy VELP Ermes Cloud
 • natychmiastowe aktualizacje oprogramowania (OTA)
 • dostęp do danych za pośrednictwem komputera, smartfona i tabletu

Czujnik RESPIROMETRYCZNY BZT firmy VELP został zaprojektowany z myślą o nowoczesnym urządzeniu wyposażonym w chmurę obliczeniową, które będzie świetnym rozwiązaniem dla laboratoriów oraz instytucji kontroli jakości wody i ścieków.

Oznaczanie BZT (Biochemiczne Zapotrzebowanie na Tlen) jest prostym i łatwym sposobem monitorowania aktywności mikroorganizmów w próbkach wody.

Mikroorganizmy znajdujące się w próbce wody, zawierającej biodegradowalną substancję organiczną, zużywają tlen i wytwarzają odpowiednią ilość dwutlenku węgla.
Dwutlenek węgla zostaje następnie wchłonięty przez silną zasadę umieszczoną w szyjce butelki. Wynikiem tego procesu jest spadek ciśnienia gazu. BZT mierzy tę zmianę w ciśnieniu gazu od początku do końca analizy i podaje wynik wyrażony w mg/l.

•Jasny 4-cyfrowy wyświetlacz LED z długą żywotnością baterii;
•Pomiar w skalach 90, 250, 600, 999 i 4000 ppm BZT;
•Wyższe wartości mogą być mierzone poprzez rozcieńczenie próbki;
•Wyniki dostępne w BZT (mg/l) i ciśnieniu (mbar);

Unikalne sterowanie bezprzewodowe: DataBox™ i oprogramowanie RESPIROSOFT™.
Czujnik przesyła dane bezpośrednio do komputera PC, umożliwiając monitorowanie przebiegu analizy w czasie rzeczywistym. Badania respirometryczne mogą trwać wiele dni, a nawet miesięcy. Unikalne rozwiązanie VELP zapewnia stałe monitorowanie wielu analiz za pomocą intuicyjnego, własnego oprogramowania RESPIROSoft™.

•Szybkie wyświetlanie najważniejszych informacji;
•Monitorowanie baterii czujników;
Indywidualne raporty;
•Porównanie wyników;
•Możliwe jest również, w zależności od wymagań urzytkownika, ustawienie różnych odstępów czasowych próbkowania.

Oznaczanie BZT (Biochemiczne Zapotrzebowanie na Tlen) jest prostym i łatwym sposobem monitorowania aktywności mikroorganizmów w próbkach wody.

Mikroorganizmy znajdujące się w próbce wody, zawierającej biodegradowalną substancję organiczną, zużywają tlen i wytwarzają odpowiednią ilość dwutlenku węgla.
Dwutlenek węgla zostaje następnie wchłonięty przez silną zasadę umieszczoną w szyjce butelki. Wynikiem tego procesu jest spadek ciśnienia gazu. BZT mierzy tę zmianę w ciśnieniu gazu od początku do końca analizy i podaje wynik wyrażony w mg/l.

Bezpieczny i łatwy w użyciu

•Pomiar w skalach 90, 250, 600, 999 i 4000 ppm BZT;
•Wyższe wartości mogą być mierzone poprzez rozcieńczenie próbki;
•Pasuje bezpośrednio do butelki zawierającej próbkę;
•Automatycznie zapamiętuje 5 wartości BZT w odstępach 24-godzinnych;
•Wyniki można odczytać w dowolnym momencie, nawet po pięciu dniach;
•Bezpośredni odczyt w mg/l (ppm);
•Kompaktowe stanowiska mieszania;
•Modele wyposażone w stacje mieszania, oferują jakość mieszania VELP;
•Stopień ochrony IP 54 przed przedostawaniem się cząstek i cieczy;
•Zgodność z klasą 3 IEC 1010.

 

W pełni zautomatyzowana seria mineralizatorów DKL z windą firmy Velp przeznaczona do oznaczeń azotu i białka metoda Kjeldahla w analizach żywności, analizach środowiskowych oraz badaniach laboratoriów chemicznych/farmaceutycznych.

 

 

Zastosowanie:

 • woda i ścieki,
 • rośliny,
 • pasze,
 • nawozy,
 • gleba,
 • odpady.

Zalety:

 • dzięki zastosowaniu technologii TEMS urządzenie oszczędza:
  – czas (Time) – krótki czas ogrzewania próby i szybka analiza;
  – energię (Energy) – zużycie wody chłodzącej na poziomie 0,5 l/min.; doskonała izolacja wewnętrznych elementów urządzenia;
  – koszt (Money) – znaczna redukcja kosztów związana z mniejszym zużyciem energii;
  – powierzchnię (Space)- kompaktowa obudowa zajmuje niewiele miejsca w laboratorium.
 • aluminiowy blok nie wymaga wysokich kosztów utrzymania oraz zapewnia kompletną i homogeniczną mineralizację z wysoką dokładnością wyników
 • automatyczne umieszczanie i podnoszenie probówek z bloku za pomocą windy bez konieczności manualnej obsługi urządzenia
 • innowacyjny, graficzny wyświetlacz umożliwia prostą i szybką obsługę urządzenia z możliwością planowania i monitorowania poszczególnych etapów mineralizacji
 • możliwość wyboru języka menu w tym języka polskiego

Dostępne modele w zależności od liczby stanowisk i pojemności próbek

Model Liczba stanowisk i pojemność próbek
DKL 8
8 stanowisk dla próbek o poj. 250 ml i ?42 mm
DKL 12
12 stanowisk dla próbek o poj. 250/400 ml i ?42 mm
DKL 20
20 stanowisk dla próbek o poj. 250/400 ml i ?42 mm
DKL 42/26 42 stanowiska dla próbek o poj. 100 ml i ?26 mm

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE:

 • Winda,
 • System wyciągu oparów,
 • Probówki,
 • Statyw na probówki,
 • Zbiornik na skropliny.